KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15482105
*
nr 1548 2105
Ingegerd Möller-Nygren
(f. 1928), Sverige
Oljemålning, Flickporträtt. Ej signerad. Olja på duk, 40x31 cm, yttermått inklusive ram: 57x48 cm
Ingegerd Möller-Nygren, svensk målare född 1928.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juni 2023
kl 19:48:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/6 11:14:57
1
100 kr
19/6 19:42:27
2
Vinnande bud
- Tema
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften av 1800- ...
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Konstnär/Designer
Ingegerd Möller-Nygren
Ingegerd Möller-Nygren, svensk målare född 1928.
Läs mer om Ingegerd Möller-Nygren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barnporträtt ej signerad flicka flickporträtt olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:49
*
Ingegerd Möller-Nygren
Ingegerd Möller-Nygren, svensk målare född 1928.
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Ingegerd Möller-Nygren
nr 1548 2105
Ingegerd Möller-Nygren
(f. 1928), Sverige
Oljemålning, Flickporträtt. Ej signerad. Olja på duk, 40x31 cm, yttermått inklusive ram: 57x48 cm
Ingegerd Möller-Nygren, svensk målare född 1928.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 juni 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/6 11:14:57 | 1 | 100 kr |
19/6 19:42:27 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften av 1800- ...Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Konstnär/Designer
Ingegerd Möller-Nygren
Ingegerd Möller-Nygren, svensk mÃ¥lare född 1928.Läs mer om Ingegerd Möller-Nygren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barnporträtt ej signerad flicka flickporträtt olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:49